Проект голосування ВПА|1
ГО «ВПА» — молода організація, націлена на впровадження і популяризацію найкращих світових психодіагностичних практик в Україні. Під час Конференції будуть розглянуті та затверджені шляхом голосування рішення, які стануть важливими кроками в реалізації цієї мети. Запрошуємо вас прийняти участь в обговорені проекту голосування за наступними пунктами:
1. Створення Тестового комітету.
Роль Тестового комітету:
- платна незалежна експертиза і добровільна сертифікація тестових методик і тестових провайдерів;
- надання інформації про якісні психологічні тести в Україні, кваліфікованих користувачів, стандартах розробки, адаптації і сертифікації, а також компетенціях, необхідних для професійної роботи з психологічними тестами;
- розробка, реалізація, розповсюдження, контроль за дотриманням стандартів для забезпечення високої якості психологічного тестування і прав всіх зацікавлених сторін.
Вимоги до кандидатів Тестового комітету:
- рекомендована наявність наукового ступеня;
- досвід роботи з тестовими методиками;
- знання психометричних характеристик;
- здатність правильно оцінити методику та зробити висновки згідно Моделі рецензування (опис і оцінка) психологічних методик, розробленої EFPA.
2. Розробка системи критеріїв кваліфікаційного доступу.
Використовуючи рекомендації ЄФПА, ГО «ВПА» розробили базову систему критеріїв кваліфікаційного доступу, яка включає в себе три рівні і може бути адаптована для України. Детальніше — у відповідному розділі.
3. Створення Наглядової ради:
- Наглядова рада — адміністративний орган, який контролює і регулює роботу асоціації;
- члени Наглядової ради обираються шляхом відкритого голосування під час Конференції терміном на 5 років.
Членами Наглядової ради можуть стати всі бажаючі, у тому числі особи без вищої психологічної освіти, з інших професійних сфер. Більш детально з функціями Наглядової ради можна ознайомитися в Статуті ГО «ВПА» (п.6.27–6.32).
4. Види членства в Асоціації.
- Почесний член асоціації — Почесними членами асоціації є ті, хто зробив значний внесок в розвиток асоціації. Сьогодні, Почесними членами ГО «ВПА» є Президент, Виконавчий секретар та Представники регіональних відділень.
- Повний дійсний член асоціації — Повними членами асоціації можуть стати фізичні особи, які мають вищу психологічну або суміжну освіту. Для того, щоб стати Повним дійсним членом, необхідно заповнити Заяву про вступ на ім’я Президента асоціації та сплатити вступний внесок.
- Асоційований дійсний член асоціації — Асоційованими дійсними членами є:
а) особи, які пройшли навчальний семінар і отримали сертифікат встановленого зразка, затверджений ГО «ВПА»;
б) особи, що не мають вищої психологічної освіти, але які бажають приєднатися до асоціації. Необхідно заповнити відповідну Заяву про вступ на ім’я Президента асоціації та сплатити вступний внесок.
Повне та Асоційоване членство ГО «ВПА» дійсне протягом року після внесення вступного членського внеску/проходження семінару і підтверджується щорічним членським внеском встановленого розміру.
5. Розмір вступного та щорічного членського внеску:
- для Почесних членів вступний та щорічний членські внески не потрібні;
- для Повних членів — вступний та щорічний членський внесок складає 300 грн;
- для Асоційованих членів:
а) для тих, хто пройшов навчальний семінар — членський внесок входить у вартість навчального семінару і складає 60 грн;
б) для тих, хто не має психологічної освіти та хоче приєднатися до асоціації — 60 грн.
Члени асоціації отримують електронні сертифікати встановленого зразка, які підтверджують дійсність їх членства в ГО «ВПА».
Свої пропозиції надсилайте на anna@vpa.org.ua до 14 серпня 2016 року.